Prowadzenie analiz, statystyk, badań w zakresie profilaktyki i terapii.
Publikowanie artykułów profilaktycznych/ popularnonaukowych z obszaru psychoprofilaktyki i terapii.
Organizowanie kampanii i pikników profilaktycznych, biegów trzeźwościowych.
Organizacja konferencji naukowych w obszarach profilaktyki i terapii uzależnień, obszarze zdrowia psychicznego, HIV/AIDS, w obszarze wsparcia osób chorujących onkologicznie i ich rodzin.
Wydawanie broszur i poradników profilaktycznych dla rodziców, w zakresie bezpiecznego używania Internetu, ryzyka związanego z używaniem alkoholu i środków psychoaktywnych, w obszarze wsparcia osób chorujących onkologicznie oraz ich rodzin.
Prowadzenie punktów konsultacyjnych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, osób zagrożonych uzależnieniem i uzależnionych, osób chorujących onkologicznie i ich rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem osób pracujących w tygodniu / zmianowo / poza granicami kraju, dyżury weekendowe.
Prowadzenie strony internetowej promującej formy bezpiecznego używania Internetu, gier sieciowych, portali społecznościowych, dotyczącej również zagrożeń związanych z używaniem alkoholu i środków psychoaktywnych.
Prowadzenie telefonu zaufania dla osób z zaburzeniami psychicznymi, osób zagrożonych uzależnieniem i uzależnionych.
Organizacja szkoleń specjalistycznych dla służby zdrowia, pracowników OPS, PCPR, pracowników oświaty, służb mundurowych, w zakresie bezpiecznego używania Internetu, ryzyka związanego z używaniem alkoholu i środków psychoaktywnych.
Prowadzenie warsztatów specjalistycznych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, osób zagrożonych uzależnieniem i uzależnionych, osób chorujących onkologicznie i ich rodzin.
Organizacja warsztatów i programów psychokorekcyjnych dla sprawców przemocy, osób wykluczonych społecznie.
Prowadzenie punktu badań neuropsychologicznych i psychologicznych dla osób z podejrzeniem zaburzeń funkcji poznawczych, z zespołem otępiennym.